ESTETİK VE PLASTİK CERRAHPROF.DR.EROL KIŞLAOĞLU
  • GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİEstetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren durumları giderir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm verir.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
  • KARIN GERMEKarın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümdür. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur.KARIN GERME
  • LİPOSUCTİONLiposuction, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.LİPOSUCTİON
  • DUDAK ESTETİĞİDudakların görünümünde çene yapısı, burun ve dişler önemli yer tutar. Dudakların yerlesimi dışında dudagın boyu, genisligi, alt ve üst dudak kalınlıklar, gülme durumunda dişlerin ne kadar görüldügü de operasyon planı açısından önemlidir.Alt dudak, üst dudaktan daha dolgun olmalı, gülerken diş etleri görünmemelidir. Dudaklar, burun ucundan çene ucuna çizilen hayalı çizginin gerisinde kalmalıdır.DUDAK ESTETİĞİ
  • ESTETİK MEMEİdeal güzel denebilecek estetik meme nedir. Estetik meme tanımı toplumlara göre değişir. Ortalama büyüklükte bir meme, estetik meme kavramına uymayabilir. Bunun ötesinde bazı hastalar memelerinin estetik görünümünün ideal olmayan bir forma dönüştürülmesi için ısrar edebilirler.ESTETİK MEME
  • BOYUN ESTETİĞİEstetik boyun germe ameliyatı, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonu tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanabilir.BOYUN ESTETİĞİ
  • ESTETİK TEDAVİLERİMeme estetiği,Burun Estetiği,Botox,Liposuction,Meme Küçültme,Meme Büyütme
  • ESTETİK CERRAHİKarın Germe,Göz Kapağı Estetiği,Genital Estetik,Yüz Gençleştirme, botoks makaleleri
  • DOKTORUMUZA SORUNEstetik Ameliyatları ile ilgili Merak ettiklerinizi Doktorumuz Sizin için Cevaplıyor.
  • ONLINE RANDEVUEstetik Cerrahi Muayene için Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz.

Botoks Enjeksiyonu

Botoks tüm dünyada amaç ve sonuçları öğrenildikçe kullanımı artan en kolay kırışık yok etme yöntemidir.

Botox, sizi baştan yaratacak bir mucize değil, bir ilaçtır. Sadece uygulandığı bölgede etkilidir.
 
Botoks, 18-65 yaş aralığındaki herkes için uygundur.
 
Botoks, konusunda uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır.
 
Botoks, bilinçli ve tecrübeli ellerce uygulandığı sürece yan etkisi çok azdır. Nadiren baş ağrısı veya yanlış yere uygulanması sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülebilir.
 
Botox Enjeksiyon alanında ise nadiren kızarıklık görülebilir.
 
Botoks uygulaması sırasında çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur.
 
Botoks uygulamasında uzun süre kullanım sonucu bile kaslarda herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Botoks doğru uygulanmışsa, mimik kaybı yaşanmaz.
 
Botox zamanla yüzde oluşan derin ve yeni başlamış mimik kırışıklıklarını, çizgilerde uygulanan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Clostridum botulinum adlı bakteriden üretilen doğal, saflaştırılmış bir proteinin kırışıklığa yol açan kaslara çok ince uçlu bir enjektör iğnesi ile düşük dozlarda verilmesiyle uygulanır. 

İlacın ilk kullanım alanı estetik değildir. Pek çok nörolojik hastalık, serebral palsi, göz tikleri ve şaşılıkta kullanılmıştır, kullanılmaya devam edilmektedir. Bu uygulamalar esnasında fark edilmiştir ki; kaş arasında ve göz çevresinde ki kırışıklıklar yok olmuştur. Bunun üzerine araştırmalar yapılarak estetik ve kozmetik alanlarda kullanımı başlamış ve alınan sonuçların son derece iyi olmasından dolayı yaygınlaşmıştır. 

Etkisi ise; enjekte edilen kasta sinir hücreleri aracılığıyla kasılma emri veren iletiyi geçici süre durdurmaktır. Yani felç eder bilgisi yanlıştır. Uygulanması son derce basittir 5 dk. içerisinde yapılır. Etkisi ise 1 haftada tam olarak görülür. İlk uygulamada süresi 4 ay iken daha sonraki uygulamalarda süre 6 ay olur. Kırışıklığa yol açan kaslara serum fizyolojik ile seyreltilerek ejekte edilmektedir, enjeksiyondan sonra kas içinde yayılarak dağılır. Uygulama alanları ise alın, kaş arası göz çevresindeki kaz ayağı dediğimiz çizgiler, üst dudak ve boyundaki çizgilerdir. Aynı zamanda koltuk altı, el ve ayak terleme probleminde de tedavi maksatlı uygulamalar yapılabilir. 

Botox 'un bazı kırışıklıkları yok edip başka yerlerde yeni kırışıklara neden olduğu söylenmekte, olan ise; yatay çizgiler yok olduğun dikey çizgilerin göze çarpmasından ibarettir. Yani yeni olduğu söylenen kırışıklıklar zaten var olan fakat diğer çizgiler daha derin olduğun göze batmayan çizgilerdir. Birde hastanın isteğine bağlı olarak yapılan kaş kaldırma işleminde uygulandığında alın çizgileri oluşabilir. Bunun haricinde yeni kırışıklıklara neden olduğu bilgisi yanlıştır. 

Botoxun bilenen hiç yan etkisi yoktur. Etkisi sadece uygulama bölgesiyle sınırlıdır, 24 saat içerisinde vücuttan atılır ve en önemlisi maksimum etkisi yani kaslardaki gevşeklik 6 aydır. Uygulama anında iğneye bağlı kızarıklıklar ise gündelik hayatta kullandığımız makyaj malzemeleriyle kolayca kapatılabilir. Etkisi geçtikten sonra yeniletmenizde hiçbir sakınca yoktur ve herhangi bir sınırlama olmaksızın ömür boyu kullanabilirsiniz.

Botox ile ilgili en önemli konulardan biride botoxun belli bir kalitesi ve dozunun olmasıdır. Piyasada bazı uzak doğu ürünü kopya ilaçlar olduğunu ve bunların çok ucuza yapıldığını duymakla beraber bu ürünleri doktorların kullandığını düşünmüyorum. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünsede botox uygulayabilmek için muhakkak anotomi bilgisi gerekmektedir. Sadece ve sadece bu işin uzmanı olan doktorlar tarafından uygulanmalıdır.

Son dönemde botox etkisine sahip olduğu söylenen pek krem ve benzeri ürün görmekteyiz. Nitekim botox kesinlikle kremlere katılabilecek ve yüze sürülerek etki edecek bir madde değildir. Kaslara enjekte edilmelidir, oysa kremler tamamen cilt yüzeyine uygulanırlar dolayısıyla sadece yüzeyel ince cilt kırışıklıklarında etkili olabilirler. Botox ise dinamik kaslara bağlı derin kırışıklarda etkilidir. Bunlarda alındaki, göz çevresindeki, dudak ve boyundaki kırışıklıklardır. Kısaca söylemek gerekirse hiçbir krem botox un etkisini sağlayamaz. 

Tüm bunlara ilaveten botoxun insanların üzerinde son derece olumlu etkileri vardır. İnsanlar uygulamanın ardından yavaş yavaş kırışıklıklarının yok olduğunu sinirlenseler de kaşlarını çatamadıklarını fark ederler ve sonuçta çok daha iyi hissederler ve sürekli yaptırmakta hiçbir sakınca olmadığından 6 ayda bir yenilemektedirler.


BOTULİNUM TOKSİN TİP A kas hareketlerini belirleyen sinir iletisini geçici bir süre durdurarak kasları gevşeten doğal ve saf protein yapıda bir ilaçtır.

Mimik kaslarına uygun olan dozlarda yapılan bu enjeksiyon uygulamasında, kasın kasılmasına neden olan asetilkolin isimli maddenin salınımı engellenebilmekte bu maddenin yapacağı kasılma görevi geçici olarak durabilmektedir. Kas gevşediği için ilişkili olan cilt daha düz bir görünüm alabilmektedir. Yüz ifadesi bu sayede daha dingin ve daha rahat bir görünüm alabilmektedir.

Botox uygulamasını yaptıranlar genellikle anlaşılmasını istemezler. Bu yüzden doğal teknikler gelişmiştir. Dozları düşük tutup bir yere enjekte etmektense birkaç kasa azar azar enjekte ederek hem doğal görüntüyü koruyup hem de kırışıklıkların yok olmasını sağlayabiliyoruz. Sizde yaptırmayı planlıyor ve belli olmasından endişe ediyor iseniz kaşlarınızın çok kalkmasını istemezseniz sonuç tam istediğiniz gibi olacaktır.
 
Kadınların yeni kahramanı haline gelen ve kremlerin tahtını zorlayan botoks, etkisini iki gün içinde gösteriyor.
 
Birkaç ay boyunca ciltte kalıcılığını sürdürüyor ve bir yıl boyunca düzenli olarak uygulanması gerekiyor. Botoks 'u reddedenler estetik cerrahiye de güvensizlik yüklemiş oluyor. Çünkü bir meme büyütme/küçültme ya da yağ aldırma operasyonu için ödenen meblalar azımsanmayacak kadar fazla üstelik komplikasyon riskleri de bulunuyor. Bu durumda kırışıklıklarıyla barışık bir hayat sürdürmek ya da teknolojik nimetlerden faydalanmak kişinin seçimine kalıyor.


İlacın ilk kullanım alanı estetik değildir. Pek çok nörolojik hastalık, serebral palsi, göz tikleri ve şaşılıkta kullanılmıştır, kullanılmaya devam edilmektedir. Bu uygulamalar esnasında fark edilmiştir ki; kaş arasında ve göz çevresinde ki kırışıklıklar yok olmuştur. Bunun üzerine araştırmalar yapılarak estetik ve kozmetik alanlarda kullanımı başlamış ve alınan sonuçların son derece iyi olmasından dolayı yaygınlaşmıştır. 

YASAL UYARI :Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.
Bugün :Toplam :
© Copyright - 2020 - Kışlaoğlu Estetik Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu Tüm Hakları Saklıdır.