ESTETİK VE PLASTİK CERRAHPROF.DR.EROL KIŞLAOĞLU
  • GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİEstetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren durumları giderir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm verir.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
  • KARIN GERMEKarın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümdür. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur.KARIN GERME
  • LİPOSUCTİONLiposuction, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.LİPOSUCTİON
  • DUDAK ESTETİĞİDudakların görünümünde çene yapısı, burun ve dişler önemli yer tutar. Dudakların yerlesimi dışında dudagın boyu, genisligi, alt ve üst dudak kalınlıklar, gülme durumunda dişlerin ne kadar görüldügü de operasyon planı açısından önemlidir.Alt dudak, üst dudaktan daha dolgun olmalı, gülerken diş etleri görünmemelidir. Dudaklar, burun ucundan çene ucuna çizilen hayalı çizginin gerisinde kalmalıdır.DUDAK ESTETİĞİ
  • ESTETİK MEMEİdeal güzel denebilecek estetik meme nedir. Estetik meme tanımı toplumlara göre değişir. Ortalama büyüklükte bir meme, estetik meme kavramına uymayabilir. Bunun ötesinde bazı hastalar memelerinin estetik görünümünün ideal olmayan bir forma dönüştürülmesi için ısrar edebilirler.ESTETİK MEME
  • BOYUN ESTETİĞİEstetik boyun germe ameliyatı, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonu tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanabilir.BOYUN ESTETİĞİ
  • ESTETİK TEDAVİLERİMeme estetiği,Burun Estetiği,Botox,Liposuction,Meme Küçültme,Meme Büyütme
  • ESTETİK CERRAHİKarın Germe,Göz Kapağı Estetiği,Genital Estetik,Yüz Gençleştirme, botoks makaleleri
  • DOKTORUMUZA SORUNEstetik Ameliyatları ile ilgili Merak ettiklerinizi Doktorumuz Sizin için Cevaplıyor.
  • ONLINE RANDEVUEstetik Cerrahi Muayene için Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz.

Yüz Gençleştirme

Estetik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu 26-30 Nisan tarihleri arasında Amerikanın Baltimore kentinde yapılan üç boyutlu yüz gençleştirme simpozyumunda ülkemizi temsil etmiştir.

Simpozyum öncesi bir hafta boyunca ve simpozyum sonrası bir hafta bu konuda dünyanın bir numarası olan Dr. Oscar Ramirez ile birlikte ameliyatlara girmiştir. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu bu konunun Türkiye’deki öncülerindendir .
 
Yüz germe ameliyatları artık büyük kesiler ve iz olmadan endoskop ile yapılıyor. Doktor ameliyatı yaparken hastaya değil televizyon ekranındaki dokuların 15 kere büyütülmüş şekline bakarak ameliyatı yapıyor. Böylelikle ince sinir ve damarların görülmesi ve korunması daha kolay oluyor. Kesi ile yapılan klasik alın germe ameliyatına nazaran daha az şişlik ve morluk oluyor ve daha kısa zamanda iyileşiyor. Daha uzun süre dayanıyor ve ayrıca klasik yüz germe ameliyatlarında görülen davul gibi gerilmiş yüz ve “ şaşkın bakış” görüntüsü olmuyor. İnsanı 15-20 sene öncesine götüren doğal bir görüntü oluşuyor.
 
Bu teknikte ayrıca küçük bir maniplasyon ile gülen yüz denen ve dudak kenarlarını devamlı tebessüm ediyormuş gibi hafif yukarı kaldırmak da mümkün. Açık cerrahiden endoskopik tekniğe geçiş hastaların bu işlemi daha kolay kabul etmesini sağlarken hem komplikasyonları azalttı, hem de hasta tatminini arttırdı. Bu işlem esas olarak açık alın germe ameliyatının yerini almıştır.
 
Klasik alın germe ameliyatında kafa derisi bir kulak üstünden diğerine kadar kesilmekte ve bu deri kaş üstüne kadar sıyrıldıktan sonra gerilir, fazlalığı kesilerek yerine dikilirdi. Bu durumda bir kulaktan diğerine kadar kafa derisinde bir iz, yer yer saç dökülmesi ve iyileşme süresinin uzaması, uzun süren şişlikler söz konusuydu. Endoskopik teknikte ise saçlı deri çizgisinin hemen arkasına 1,5 cm’ lik iki delik açılarak birinden endoskop borosu diğerinden alet sokularak ameliyat kemik hizasından tüm dokuları ayırarak yapılmaktadır. Sonuçlar hem daha mükemmel hem de daha kalıcı olmaktadır.
 
Ayrıca şişlik, morluk ve diğer komplikasyonlar da daha az olmaktadır. İyileşme süresi daha da kısalmaktadır. Bu yöntemle orta yüz bölgesi , yanaklar ve boyun bölgesi daha iyi şekillendirilmektedir. Yanaklarda elmacık kemiği bölgesinde dolgunluk sağlanarak yüze gençlikteki dolgunluk verilmektedir. Ayrıca yüzün bazı bölgelerine gene hastanın kendi vucudundan alınan yağlar enjekte edilerek o bölgeler daha belirgin ve canlı hale getirilmektedir . Bu şekilde yapılan bir yüz gençleştirme ameliyatı 2-3 saat sürmekte , hasta aynı gün veya 1 gün sonra hastahaneden çıkmakta. Yüzünde herhangi bir kesi izi olmadığı için 4-5 gün sonra sosyal hayata dönmektedir. Bu tip ameliyat özellikle erken yaşlılık belirtilerini önlediği için 40 lı yaşlarda daha çok uygulanmakta, daha ileri yaşlarda ise boyun ameliyatı ile birlikte uygulanabilmektedir.
 
Sonuç çoğu zaman çarpıcı olsa da ,etkiler zamanla kayboluyor. Cilt zaman geçtikçe yine gevşiyor ve yine deri katları ortaya çıkıyor. Hasta seçimi de büyük önem taşıyor. Cerrahın becerisi ve kullandığı teknik, doğal olmayan yüz germe işlemlerinden ve yara izlerinden hastayı koruyor. Burada, gelişen teknoloji sayesinde endoskopik yöntemle, yani sadece bir kaç mini kesikle yapılan ve hastanın sosyal hayata katılımını hızlandıran yeni cerrahi tekniklerin varlığından da söz etmek gerekiyor. Tüm yüz yerine, sadece alın germe veya sadece orta yüz germe gibi, yüzün belli alanlarıyla sınırlı işlemler de yapılabiliyor.
 

Estetik yüz gençleştirme operasyonunda farklı bir yüz yaratmanın amaçlanmadığına dikkat çeken doktorumuz, genellikle 40-50 yaş arasındaki kişilere uygulanmakla beraber; sistemik bir rahatsızlık bulunmaksızın, 80 yaşında dahi olsa, tüm kişilere operasyon uygulanabileceğini belirtiyor. Operasyonun tek başına yapıldığı gibi estetik göz kapağı ve estetik burun operasyonu ile kombine edilebileceğini de sözlerine ekliyor.
 
Doktorla İlk Görüşme  
 
Günümüzde insanlar birbirinden ve medyadan bir çok şey duymaktalar ve hekime bir önyargı ile gelmektedirler. Genellikle hastalar şikayetlerini değil de istedikleri tedaviyi belirterek gelmektedirler. Oysaki arkadaşlarından ya da medyadan edindikleri bilgi yanlış veya eksik olabilmekte ya da bir kişi için uygun olan tedavi başka biri için uygun olmamaktadır. Bu nedenle doktorla görüşmenizde, yüzünüzde sizi rahatsız eden değişiklikleri söylemeniz gerekir. Doktorunuz da size uygun çözümleri söyleyecektir. Doktorunuzun önerilerini dikkatle dinleyip değerlendirdikten sonra kararınızı daha sağlıklı verebilirsiniz. 

Türkiye’de yüz gençleştirme düşünen kişiler köklü çözümlere pek yanaşmıyor ya da ileri yaşlara erteliyorlar. Oysaki yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar yerleştikten sonra düzeltmek zor oluyor. Bu nedenle uzmanların sözünü dikkate almanızda yarar var. Unutmayın ki dolgu maddelerinin etkileri sınırlı ve geçicidir. Oysaki yüz germe ameliyatı, deri gençleştirme...gibi yöntemler hem daha kesin hem de daha uzun süre etkilidir. 

Genç bir yüz size yeni bir yaşamı garantilemez. Yüz germe görünümünüzü gençleştirir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilir, fakat gerisi size kalmaktadır. 

Muayenenizden sonra estetik cerrah size hangi yöntemlerin uygulanması gerektiğini ayrıca anestezi ve ameliyatın nerede yapılacağını da açıklayacaktır. Yüz germe ameliyatı kararı vermeden önce riskler ve masrafları gibi ilave faktörler de bu esnada estetik cerrah tarafından tartışılmalıdır. Sıklıkla yüz germenin kişinin yaşını 10-15 yıl gençleştirdiği söylenir, fakat kesin bir sonucu önceden belirlemek imkansızdır. Düzelmenin derecesi yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kişisel özellikleri, alkol sigara kullanımı, beslenme, alışkanlıklar...gibi etkenler tarafından belirlenir. Bu aynı faktörler bir dereceye kadar yüz germenin ne kadar etkili olacağını da belirler. 

Operasyon  
 
Yüz germe genel anestezi ile uygulanır. Ameliyat esnasında yüz germe önce yüzün bir tarafına sonra diğer tarafına uygulanır. Kesiye şakaklarda saç hattı içinde başlanır. Aşağıya doğru kulak önündeki doğal hat boyunca ilerler, kulak memesinden arkaya döner ve kulak arkasındaki saçlı deriye ilerler. Bazen boyun derisindeki fazlalığa ulaşım sağlamak amacıyla çene altında küçük bir kesi gerekebilir. 

Kesiler boyunca çalışarak cerrah deriyi altındaki yağ ve kas tabakasından ayırır. Önce kaşlar ve şakak bölgesindeki deri yukarı ve arkaya çekilir, aynı zamanda kulak önünde ve arkasında da gerilerek fazlalık kesilir. SMAS denilen fasya dokusu gerilir bu işlem gerginliğin daha kalıcı olmasını sağlar. Eğer gıdı bölgesinde fazla yağ varsa liposuction ile bu yağlar alınır. Kesiler dikişlerle kapatılır. Ameliyatı takiben,deri altında birikebilecek kan ve sıvının boşaltılmasına müsaade etmek için kulak arkasına ince bir tüp (dren) yerleştirilir. Yüz ve boyuna, geniş ve gevşek bir pansuman uygulanacaktır. Ameliyat tipine bağlı olarak işlem 3-4 saat sürer.
 
Estetik yüz germe operasyonu, favori bölgesindeki saçlı kısımdan başlayıp; kulağın önünden, arkasını dolaşan bir iz çerçevesinde yapılır. Kulak arkasındaki iz ile aynı zamanda boyun da gerilir. Operasyon süresi 3-4 saat olup; operasyondan sonra hastanede 1-2 gün kalmak yeterlidir. Dikişler, operasyondan 1 hafta sonra alınır ve kişi 10-15 gün sonra iş hayatına ve sosyal faaliyetlere geri dönülebilir.

 

Ameliyat Sonrası İyileşme   
Ameliyat sonrası, birkaç gün başınız biraz yükseltilmiş olarak yatmanız gerekir. Eğer dren kullanıldıysa ameliyatı takiben 1. günde çekilir. Pansumanlar genellikle 1. gün açılır. Ameliyatın ertesi gününden itibaren size önerilecek boyunluğu takmanız gerekecektir. Yüzde ve boyunda ödem ve morluklar olabilir. Hastaların çoğu ameliyatı takiben yüz ve boyundaki uyuşukluk veya gerginlik hissinden bahsederler. Bu durumların yoğunluğu ve ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir. 

Yüz germe ameliyatının amacı, doğal, daha genç ve daha çekici bir görünümdür. Bununla birlikte normal iyileşme aşamalı bir süreçtir ve nihai sonuç en az 3 hafta fark edilmeyecektir. 

Dikişler alındıktan sonra makyaja izin verilir. Güneşe çıkma ameliyat sonrası 1 ay sınırlıdır ve buna yüksek faktörlü güneşten koruma kremlerinin kullanımı eşlik etmelidir. Günümüzde teknikler çok gelişmiş olup, tecrübeli ellerde, yüz ifadesini değiştirmeden zamanın izlerini silmek mümkündür. 

Hastaların özelliğine ve gereksinimlerine göre cerrah mini yüz germe, sadece göz kapakları ameliyatı, alın germe, şakak germe, peeling, doldurma gibi yöntemlerden birini, bir kaçını ya da hepsini uygulayabilir.

YASAL UYARI :Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.
Bugün :Toplam :
© Copyright - 2020 - Kışlaoğlu Estetik Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu Tüm Hakları Saklıdır.