ESTETİK VE PLASTİK CERRAHPROF.DR.EROL KIŞLAOĞLU
  • GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİEstetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren durumları giderir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm verir.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
  • KARIN GERMEKarın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümdür. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur.KARIN GERME
  • LİPOSUCTİONLiposuction, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.LİPOSUCTİON
  • DUDAK ESTETİĞİDudakların görünümünde çene yapısı, burun ve dişler önemli yer tutar. Dudakların yerlesimi dışında dudagın boyu, genisligi, alt ve üst dudak kalınlıklar, gülme durumunda dişlerin ne kadar görüldügü de operasyon planı açısından önemlidir.Alt dudak, üst dudaktan daha dolgun olmalı, gülerken diş etleri görünmemelidir. Dudaklar, burun ucundan çene ucuna çizilen hayalı çizginin gerisinde kalmalıdır.DUDAK ESTETİĞİ
  • ESTETİK MEMEİdeal güzel denebilecek estetik meme nedir. Estetik meme tanımı toplumlara göre değişir. Ortalama büyüklükte bir meme, estetik meme kavramına uymayabilir. Bunun ötesinde bazı hastalar memelerinin estetik görünümünün ideal olmayan bir forma dönüştürülmesi için ısrar edebilirler.ESTETİK MEME
  • BOYUN ESTETİĞİEstetik boyun germe ameliyatı, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonu tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanabilir.BOYUN ESTETİĞİ
  • ESTETİK TEDAVİLERİMeme estetiği,Burun Estetiği,Botox,Liposuction,Meme Küçültme,Meme Büyütme
  • ESTETİK CERRAHİKarın Germe,Göz Kapağı Estetiği,Genital Estetik,Yüz Gençleştirme, botoks makaleleri
  • DOKTORUMUZA SORUNEstetik Ameliyatları ile ilgili Merak ettiklerinizi Doktorumuz Sizin için Cevaplıyor.
  • ONLINE RANDEVUEstetik Cerrahi Muayene için Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz.

Karın Germe Estetiği

Karın estetiği ameliyatları özellikle hamilelik sonrasında ve aşırı kilo alıp vermelerin yaşanması sonrasında karın bölgesinde spor yada diyet programları ile verilemeyen bölgesel yağların giderilmesini saplayan bir operasyondur.

Karın germe estetiği ameliyatları sırasında fazla deri ve yağ fazlalıkları karın bölgesinden uzaklaştırılırlar. Yapılan karın germe estetiği ameliyatı sonrasında karın bölgesindeki sarkmalar ve bölgesel yağlanmalar giderilerek hastanın arzu ettiği sonuçlar elde edilir.

Karın estetiği ameliyatları bir kilo verme ameliyatı değildir. Karın estetiği ameliyatları için ideal olan hastalar kilo olarak ideal kilosunda olup fakat bölgesel yağ fazlalıklarından yada karın bölgesi sarkıklıklarından, çatlaklıklarından şikayetçi olan hastalardır. Karın estetiği ameliyatları yaşları ilerlemiş ve vücut elastikiyetini kaybetmesinden dolayı karın bölgesinde gevşekliklerin oluştuğu hastalarda da bu estetik uygulaması yapılabilmektedir..

Karın estetiği ameliyatı için uygun olmayan hastalar ise bu ameliyatla beraber çok fazla kilo vermeyi düşünenler yada bir çocuk planlaması yapanlar için daha sonradan yeniden sarkıklıkların oluşabileceği ihtimali nedeni ile bu ameliyatı ertelemelerinde fayda vardır. Bazı durumlarda yanlızca karın bölgesinden liposuction uygulamaları yapılarak karın germe estetiği operasyonları bitirilebilir. Bu hastalar karın bölgesinde bölgesel yağları olanlar karın bölgesinde bir sarkma gerçekleşmeyen hastalar için ideal bir yöntemdir. Ayrıca bu hastalar karın germe estetiği ameliyatlarının en şasnlı hastalarındandır..

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi karın germe estetiği ameliyatlarınında riskleri vardır. Karın germe estetik ameliyatlarında görüleilen en üyük risklerden birisi yara yerlerinin iyileşememesidir.. Bunu ameliyat bölgesinde kan birikmesi riskleri, yada ameliyat sonrasındaki yara bölgelerinin tam olarak iyileşememsi yada kötü iyileşmesi eklenebilir. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktorunuzun size vermiş olduğu talimatları harfiyen yerine getirmiş olmanız oluşabilecek riskleri en aza indirmenizi sağlayacak gerek ameliyat öncesi gereke ameliyat gereksede ameliyat sonrası dönemi iyi ve sağlıklı bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Karın Germe Estetiği Öncesi

Karın germe ameliyatı öncesinde doktorunuzun ilk muayenesinde doktorunuz sizi karın germe estetiği ameliyatına uygun olarak değerlendirecek yapılacak olan analizlerde bu ameliyata uygun olup olmadığınızı değerlendirecektir. Yapılacak olan karın estetiği analizlerinde hastanın sağlık durumu, hastanın ideal kilosu, hastadaki deri fazlalıkları, hastanın deri kalitesi, hastanın kullannmış olduğu ilaçlar, kullanmış olduğu kötü alışkanlıklar sigara, alkol vs. bu durumlar mutlaka analiz edilir sorgulanır.

Karın germe estetiği ameliyatı öncesinde yapılacak olan analizde hasta doktoruna ameliyattan beklentilerini sonuna kadar anlatmalı, doktoruda hastanın ameliyat sonrasında nasıl bir konuma sahip olacağı hakkında onu bilgilendirmelidir. Hasta bu ameliyattan mucezeler beklememeli bu ameliyatın yanlızca bir iyileştirme ameliyatı olduğunu bilmelidir. Karın estetiği operasyonları estetik cerrahi uygulamaları alanına girmektedir. Özel bir uygulama estetik kapsamına giren bir uygulama olmasından dolayı ameliyat masrafları SSK veya özel sağlık sigortası kapsamına girmemektedir.

Karın germe estetiği ameliyatları öncesinde doktorunuz size bir takım beslenme probramları verecek, eğer kilo fazlalıklarınız varsa yapılacak olan egzersiz ve diyetlerle öncelikli olarak bu kilolardan kurtulmanız şart daha sonra ameliyat olmadan en az 1-2 ay öncesinde sigara kullnımını bırakmanız ameliyat sonrası dönemde de sıgara kullanımını belli bir zamana kadarda yapmamalısınız..

Karın estetiği ameliyatları öncesinde aşırı derece güneşlenmemelisiniz.

Karın germe ameliyatları öncesinde soğuk algınlığı veya başka bir enfeksiyon hastalık durumu olmamalıdır..

 

Karın Germe Estetik Ameliyatı

Karın germe estetik ameliyatları hastane ortamında genel olarak genel anestezi altında yapılan cerrahi operasyonlardır.. Yapılacak olan karın germe estetiği ameliyatı boyunca hasta uyutulacaktır. Karın estetiği ameliyatları hastanın durumuna bağlı olarak 2-3 saat kadar süren ameliyatlardır. Mini karın estetiği operasyonları ise 1-2 saat kadar sürecektir.

Karın estetiği ameliyatlarında kesi kalça kemiğinden diğerine ulaşan kasık üstü kesi yapılarak karın estetiği ameliyatlarına başlanır. Ameliyatta fazla olan deri ve yağ dokusu fazlalıkları karın bölgesinden uzaklaştırılarak karın bölgesi toparlanır. Karın bölgesi yapılacak deri ve yağ dokusu fazlalıklarının çıkarılmasından sonra gerdirilerek genç ve estetik gergin görünüm karın bölgesine kazandırılmış olur. Karın bölgesindeki çatlaklıklarda atılan fazla deri ile beraber yok olacaktır.

Karın estetiği ameliyatları sırasında ameliyatın yapıldığı bölgeye kan veya vücut sıvısı birikimini önlemek için drenler yerleştirilir bu drenler ameliyatın ertesi günü alınarak hasta taburcu edilir.

Mini karın estetiği operasyonlarında ise yine klasik karın germe ameliyatında olduğu gibi kasık üstünde ancak daha küçük bir kesi ile işlem yapılmaktadır. Mini karın estetiği ameliyatlarında alt karın bölgesi gerginleştirilip dikişler atıldıktan sonra göbek deliği kısmen aşağı çekilmiş görünür.

 

Karın Germe Estetiği Sonrası

Karın estetiği ameliyatlarından sonraki ilk gün genelde alınacak olan ufak dozdaki ağrı kesicilerle geçiştirilir. Çok yüksek ağrılar olmasada ufak sızlamaların olması beklenir. Mini karın germe estetiği ameliyatlarında ise hasta 5-6 saat sonra da taburcu olunabilmektedir.

Karın estetiği ameliyatı sonrasında hasta ilk bir hafta boyunca ayakları ve sırt bölgesi yüksekte yatacak yürürken ise öne eğilerek yürümesi gerekecektir. Birinci hafta geçirildikten sonra hasta ufak aktivitelerini yerine getirecek düz bir şekilde yatması ve dik yürümesi normale dönecektir. Hasta birinci haftadan sonra duş alabilir. Hastaya ameliyat sonrasında bir korse takılacak bu korsenin 3 hafta kadar hasta tarafından takılması istenecektir. Ağır sportif faaliyetlere başlanması için en az 3 ay geçmelidir.

Karın estetiği izleri ise 3-6 ay boyunca kızarık görünecektir. Bu izler zamanla solacak ve belirginliği azalacaktır. Karın estetiği ameliyatında oluşacak izler mayo içi bölgesine saklanacağından dolayı dışarıdan belirgin bir iz olmayacaktır.

YASAL UYARI :Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.
Bugün :Toplam :
© Copyright - 2020 - Kışlaoğlu Estetik Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu Tüm Hakları Saklıdır.