ESTETİK VE PLASTİK CERRAHPROF.DR.EROL KIŞLAOĞLU
  • GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİEstetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren durumları giderir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm verir.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
  • KARIN GERMEKarın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümdür. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur.KARIN GERME
  • LİPOSUCTİONLiposuction, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.LİPOSUCTİON
  • DUDAK ESTETİĞİDudakların görünümünde çene yapısı, burun ve dişler önemli yer tutar. Dudakların yerlesimi dışında dudagın boyu, genisligi, alt ve üst dudak kalınlıklar, gülme durumunda dişlerin ne kadar görüldügü de operasyon planı açısından önemlidir.Alt dudak, üst dudaktan daha dolgun olmalı, gülerken diş etleri görünmemelidir. Dudaklar, burun ucundan çene ucuna çizilen hayalı çizginin gerisinde kalmalıdır.DUDAK ESTETİĞİ
  • ESTETİK MEMEİdeal güzel denebilecek estetik meme nedir. Estetik meme tanımı toplumlara göre değişir. Ortalama büyüklükte bir meme, estetik meme kavramına uymayabilir. Bunun ötesinde bazı hastalar memelerinin estetik görünümünün ideal olmayan bir forma dönüştürülmesi için ısrar edebilirler.ESTETİK MEME
  • BOYUN ESTETİĞİEstetik boyun germe ameliyatı, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonu tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanabilir.BOYUN ESTETİĞİ
  • ESTETİK TEDAVİLERİMeme estetiği,Burun Estetiği,Botox,Liposuction,Meme Küçültme,Meme Büyütme
  • ESTETİK CERRAHİKarın Germe,Göz Kapağı Estetiği,Genital Estetik,Yüz Gençleştirme, botoks makaleleri
  • DOKTORUMUZA SORUNEstetik Ameliyatları ile ilgili Merak ettiklerinizi Doktorumuz Sizin için Cevaplıyor.
  • ONLINE RANDEVUEstetik Cerrahi Muayene için Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz.

Liposuction (Liposhaping) Nedir?

Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi bir tekniktir.

Liposuction İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Fon büyüğü bir kaç milimetre kalınlığında kamiller ile deri altındaki yağ dokusunun emilmesidir. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı aspirator denilen bir vakum aletidir.

 

Liposuction Sonrası İz Kalıyor Mu?

Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmamaktadır.


Teknikte Yenilikler Var Mıdır?

Liposuction nispeten yeni bir kozmetik cerrahi türü olmakla birlikte, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.

 
Liposuction İşlemi Neden Lokal Anestezi Altında Yapıyorsunuz?

Lokal anestezi son derece güvenlidir, güvenli olduğu için bu yöntemi tercih ediyorum. Lokal anestezinin hiç bir riski yoktur, hasta ayakta olduğu için yürüyebilir, hareket edebilir ve her şeyi sonuna kadar izler.

 

Liposuction Operasyon Neden Ayakta Yapılıyor? 

Estetik Cerrah genel anestezi alımda olan hastasına istediği gibi müdahalede bulunabilir ve hasta hiçbir şey hissetmez. Bu yöntemde hasta uyanık ve ayakla duruyor olduğu için bu iki taraf için de daha rahatsız edici bir durumdur. Ama hekim bir heykeltıraş gibi çalışabilir ve hasta ayakta olduğu için yer çekimi de işin içindedir ve sonuç hemen görülür. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen herkese yapılabilir. Liposuction operasyonundan sonra hasta yürüyerek evine gidebilir ve hayat akışında hiç bir değişiklik olmaz.

 

İşlem Sırasında Herhangi Bir Ağrı Hissediliyor Mu?

İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor. Girişim lokal anestezi enjekte edilerek gerçekleştiriliyor.

 
Operasyondan Sonra Günlük Hayata Ne Zaman Dönülebiliyor?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen yaklaşık 1 saat süren girişimden hemen sonra hastalar günlük hayatlarına devam ediyorlar.

 
Tek Seferde Vücuttan Ne Kadar Yağ Alınabilir?
Liposuction İle Kilo Veriliyor Mu?

 
Alınan yağ ile orantılı kilo kaybı olmakla beraber sadece kilo vermek için yapılan bir işlem değildir. Cilt altı yağ fazlalıklarını küçük yastıklara benzetirsek onların çekilip alınması görüntüyü 20-30 kilo verildiğinden fazla değiştirebilir. Düşünsenize 1 senede kurtulamadığınız karın yağlarınız 30 dakikada yok oluyor.

 
Liposuction Operasyondan Sonra Korse Giymek Gerekiyor Mu?
Bu İşlemi Yazında Yaptırmak Mümkün Mü?

Operasyon sonrasında hastalanma korse giydirmiyorum. Sadece altı gün sıkı bir çorap giyilmesi gerekiyor. Rahatsız edici kısım budur, terletebilir, yoksa sıcak havalar ile direkt ilişkisi yoktur işlemin.

 
Liposuction İşlemi Sonrası Tüketilmemesi Gereken Bir Besin Var Mı?

İşlem sonrası bol su ve maydanoz suyu içilmesi, çiğ ananas yenmesi ödem atılmasını hızlandıracaktır.


En Çok Nerelerdeki Yağlardan Şikayet Ediliyor?
Türk kadını en çok basen,
karın ve bel bölgelerinden şikayetçi eritemedikleri bu bölgeler için bize başvuruyorlar. Kol, ayak bileği, gıdı, sutyen bölgesi, diz kapağı içi gibi farklı bölgeler için başvuran hasta sayısı da hiç az değil.

 
Yaygın bir inanışa göre
liposuction operasyonlarından sonra kilo almayın dengesiz kilo alınır. Vücudun görünümünde bozukluklar olacağı söylenir.

Bunların gerçeklik payı nedir? 
Liposuction sonrası kilo alımında ne gibi sorunlar yaşanabilir?
Bunun için ne gibi önemler almak gerekiyor?
Neden bazı kişiler karın bölgesinden kilo alırken bazıları kalçadan alıyor?

Her işlemde olduğu gibi liposuction operasyonlarının sonrasında da daha az başarılı sonuçlar alınabilir. Günümüz teknikleriyle tecrübeli ellerde başarı oranları çok artmıştır. Yağ hücrelerinin depolanmasında genetik faktörler çok önemli. Yağ hücreleri herkesin vücudunda aynı oranda dağılmıyor. 

 
Bazı kadınların basenlerinde bazılarının karnında ya da ayak bileklerinde yağ hücreleri olmaları gerekenden fazla sayıda bulunuyor. Yağ hücresi fazla olan bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ depolamış oluyor. Ne kadar spor yaparsanız ne kadar kilo verirseniz verin bu bölgeler diğer bölgelerle aynı oranda kilo vererek fazlalıklarını koruyacaklardır. Bu bölgeleri inceltmenin tek yolu yağ hücrelerini azaltmak yani liposuctiondır. Girişim sonrası kilo alınması durumunda bu bölgeler diğerlerinden fazla yada az kilo almayacaklardır.

 
Hangi Tip Hasta Sizin İçin İdealdir,Başarı Oranı Nedir? 

Ne istediğini bilen hasta ideal hastadır, ben bu bölgemden rahatsızım dediği zaman gerisi bizim işimizdir.

YASAL UYARI :Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.
Bugün :Toplam :
© Copyright - 2020 - Kışlaoğlu Estetik Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu Tüm Hakları Saklıdır.