ESTETİK VE PLASTİK CERRAHPROF.DR.EROL KIŞLAOĞLU
  • GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİEstetik göz kapağı cerrahisi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla deri ve torbaları oluşturan yağ kitlesinin giderilmesi operasyonudur. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren durumları giderir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm verir.GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
  • KARIN GERMEKarın bölgesinde estetik görünümün, şekil bozukluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesine KARIN GERME AMELİYATI denir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen operasyonda, çatlaklarınız, deri fazlalıklarınız ve deri altındaki yağ dokularınız için çözümdür. Fazla deri alınır, yağ dokunuz çıkarılır, kaslarınız gerilir. Göbek deliği altında ki bölgede oluşan, gördüğünüzde hoşlanmadığınız deformasyonlar ameliyatla son bulur.KARIN GERME
  • LİPOSUCTİONLiposuction, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.LİPOSUCTİON
  • DUDAK ESTETİĞİDudakların görünümünde çene yapısı, burun ve dişler önemli yer tutar. Dudakların yerlesimi dışında dudagın boyu, genisligi, alt ve üst dudak kalınlıklar, gülme durumunda dişlerin ne kadar görüldügü de operasyon planı açısından önemlidir.Alt dudak, üst dudaktan daha dolgun olmalı, gülerken diş etleri görünmemelidir. Dudaklar, burun ucundan çene ucuna çizilen hayalı çizginin gerisinde kalmalıdır.DUDAK ESTETİĞİ
  • ESTETİK MEMEİdeal güzel denebilecek estetik meme nedir. Estetik meme tanımı toplumlara göre değişir. Ortalama büyüklükte bir meme, estetik meme kavramına uymayabilir. Bunun ötesinde bazı hastalar memelerinin estetik görünümünün ideal olmayan bir forma dönüştürülmesi için ısrar edebilirler.ESTETİK MEME
  • BOYUN ESTETİĞİEstetik boyun germe ameliyatı, gıdı olarak adlandırdığımız çene altı bölgesinin, yaşın ilerlemesiyle yavaş yavaş sarkmaya başlamasının sonucunda ihtiyaç duyulan ameliyatlar arasında yer alır. Estetik boyun germe operasyonu tek başına olduğu gibi yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanabilir.BOYUN ESTETİĞİ
  • ESTETİK TEDAVİLERİMeme estetiği,Burun Estetiği,Botox,Liposuction,Meme Küçültme,Meme Büyütme
  • ESTETİK CERRAHİKarın Germe,Göz Kapağı Estetiği,Genital Estetik,Yüz Gençleştirme, botoks makaleleri
  • DOKTORUMUZA SORUNEstetik Ameliyatları ile ilgili Merak ettiklerinizi Doktorumuz Sizin için Cevaplıyor.
  • ONLINE RANDEVUEstetik Cerrahi Muayene için Randevu Talebinde Bulunabilirsiniz.

Meme Küçültme Estetiği

Meme estetiği (redüksiyon mammoplasti) normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara getirmek ve dikleştirmek için yapılır.

Meme küçültme estetiği , Normalden büyük olan memeler (makromasti, gigantomasti) kişiye psikolojik bir takım rahatsızlıkların yanı sıra, büyük memelerin ağırlığına bağlı olarak, omuzlarda sütyen askısı izlerinden dolayı çöküklük, sırt ağrıları, sarkık memenin altında sürekli terlemeye bağlı kaşıntı, pişik ve kötü kokuya neden olmaktadır. Bu nedenle normalden büyük ve sarkmış memeleri daha küçük boyuta getirmek için yapılan meme küçültme estetiği(redüksiyon mammoplasti), estetik ameliyat olmasının yanında, hastaya fiziksel bir rahatlama sağlar, kişinin nefes alması düzene girer, hareket kabiliyetini arttırır. Bu durum dikkate alındığında meme küçültme estetiği aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır. 
Meme küçültme estetiği (redüksiyon mammoplasti) normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara getirmek ve dikleştirmek için yapılır. Bu sırada meme başının etrafındaki areola dediğimiz renkli kısım da küçültülerek yeni oluşturulacak memeye uygun boyutlara getirilir. 
 

Meme küçültme estetiği ameliyatında (redüksiyon mammoplasti) yeni oluşturulan memede, uygulanan değişik tekniklere bağlı olarak çeşitli şekilde kalıcı izler meydana gelmektedir. Başlangıçta bu izler kızarık ve belirgin olabilir, fakat zamanla solarak daha belirsiz hale gelecektir. 
 

Meme küçültme estetiği (redüksiyon mammoplasti) ameliyatını olma yaşında kesin bir sınır olmamakla beraber, hastalarıma tavsiyem bu ameliyatı artık çocuk sahibi olmayı düşünmedikleri bir yaşta olmalarıdır. Meme küçültme estetiği (redüksiyon mammoplasti) olan bir kişinin bebeğini emzirebilme ihtimali ameliyat öncesine göre yaklaşık %50 oranında azalmaktadır. Çünkü bu ameliyatta meme dokusu küçültülürken anne sütünü meme ucuna taşıyan süt kanallarının da bir bölümü kesilmektedir. Fakat memelerin aşırı büyümesi genellikle genç kızlık çağında olmaktadır (16-18 yaş) bu duruma virjinal hipertrofi denir. Yarattığı estetik ve fonksiyonel sorunlar o kadar fazladır ki kişiler için ızdırap halini alabilir, böyle durumlarda mutlaka doğum yapmayı beklemenin bir anlamı yoktur ve 16-18 yaşlarında da meme küçültme estetiği ameliyatı olabilirsiniz, bilmeniz gereken tek şey ileride bebeğinizi anne sütü yerine mama ile beslemek durumunda kalabilme olasılığının varlığıdır. 
 

Meme küçültme estetiğinde (redüksiyon mammoplasti) seçilecek teknik, memelerin büyüklüğüne, şekline, sarkma derecesine ve cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişir. Ameliyat sırasında meme başının kan dolaşımı korunarak, seçilen tekniğe göre memenin yanlarından ve alt tarafından veya yanlarından ve üst bölgelerinden meme ve yağ dokuları çıkartılarak memenin hacmi küçültülür. Meme başları normalde olması gereken meme altı çizgisi seviyesine taşınır. 
 

Meme küçültme ameliyatı sonunda seçilen tekniğe göre; meme başı etrafında, meme başından aşağı doğru dik uzanan, bazen de bunlara ek olarak meme altı çizgisi boyunca yatay uzanan izler oluşacaktır. 
 
Son dönemlerde daha az iz bırakma amacı ile meme altı çizgisi boyunca kesi yapmadan meme küçültme ameliyatı yapabilmeye olanak sağlayan ‘vertikal mammoplasti’ tekniği popüler hale gelmiştir. Vertikal mammoplasti de ters T şeklinde iz yerine meme başının etrafında ve meme başından aşağı inen dik bir iz oluşur. Ancak bu teknik çok büyük memelere uygulanamamaktadır. Genelde aşırı büyük olmayan, deri elastikiyeti iyi olan memelerde vertikal mammoplasti tekniğini tercih etmekteyiz.

Meme küçültme estetiği (redüksiyon mammoplasti) ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra genellikle ciddi ağrılar olmaz. Bazen meme başında kısmi duyu kayıpları, kan dolaşımı bozukluğuna bağlı olarak meme başında ve kesilerin birleştiği köşelerde deri kayıpları meydana gelebilir. Bu dezavantajlarına rağmen meme küçültme ameliyatları doğru seçilmiş hastalarda iyi sonuç veren, yüz güldüren ameliyatlardır. Hastayı ciddi bir ağırlıktan kurtararak fiziksel rahatlamasını sağlar, psikolojisine pozitif katkılarda bulunur.

İzsiz meme küçültme tekniğinin diğer meme küçültme ameliyatlarından farkları; öncelikle sadece meme başında belli belirsiz bir izin dışında, herhangi bir iz ve belirtiye sebep olmaz. Meme başında his kaybına sebep olmaması, meme başının canlılığını ve hissini korur. Ameliyatın gerçekleştirildiği tekniğe bağlı; süt kanallarını koruyarak memenin küçültülmesine imkan sağladığı için, ameliyatın sonucunda rahatlıkla emzirme işleminin gerçekleştirilmesine imkân sağlaması olarak söyleyebiliriz. 
Bayanlarda göğüslerin büyüklüğü, birbiriyle orantılı olup olmaması, iki göğüsün ayrıklığı, çok küçük ya da çok büyük olması özgüveni de önemli ölçüde etkiliyor.

Günümüzde meme estetiği alanında en sık yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesi de meme küçültme ameliyatıdır.
Nitekim estetik açıdan kadını tatmin eden bir göğüs, kadının günlük yaşamdaki hareketlerini, tavrını, konuşmasını, sosyal ilişkilerini ve kıyafet seçimini bile etkileyebiliyor. Büyük ve sarkmış göğüslere sahip kadınlar, yaşları genç bile olsa, dış görüntülerinden utandıkları için çok daha ileri yaşlarda giyebilecekleri bol ve koyu renkleri giysiler seçmek zorunda kalıyor.


Memelerin aşırı büyümesinin belli başlı sebepleri arasında şunlar yer alıyor;


1-Aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan büyüme,
2-Hormonal aktivitenin fazla olduğu sebepler,
3-Genetik yapısal faktörler,
4-İlaçlarla olabilen sebepler,
5-Gebelik sonrası memelerin büyümesi,
6-Emzirme sonucunda memelerin büyümesi ve sarkması.


Göğüs dokusundaki bozulmalar, meme dokusunun büyümesi ve sarkmasıyla kendini gösteriyor. Meme ucu da aşağı düşüyor, bunların sarkmasıyla da deri dokusu genişleyip bollaşıyor. Bu durumda meme dokusunun fazlasının alınıp, kalan meme dokusunun toparlanıp göğüs kasının ön kısmına asılmasını içeren bir estetik ameliyat yapılıyor. 
Meme ucu aşağı yukarı kaydırılıyor ve olması gerektiği yere taşınarak sabitleniyor. Bollaşan deri dokusunun fazlasını kestiğimiz için bu dokunun kesilip atılmasıyla bir iz oluşuyor. 
Eskiden her vakada T şeklinde bir iz oluyordu. Günümüzde sıkça kullandığımız bir başka teknik sayesinde, belli seviyeye kadar sadece göğüs ucundan aşağı doğru uzanan tek bir çizgi ile mümkün olduğu kadar az iz oluşturarak bu estetik ameliyatları yapmaya çalışıyoruz.

YASAL UYARI :Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.
Bugün :Toplam :
© Copyright - 2020 - Kışlaoğlu Estetik Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu Tüm Hakları Saklıdır.